Czym różni się nadwozie tourer i furgon?

Różnice między nadwoziem tourer a furgon

Wiele osób zastanawiających się nad kupnem auta dostawczego zadaje sobie pytanie, jakie wybrać? Jednak ważniejszą rzeczą jest wybranie odpowiedniego nadwozia. Poniżej zostały opisane różnice między nadwoziem tourer i furgon oraz odpowiadające im modele pojazdów z salonu Mercedes.

Różnice między nadwoziem tourer a furgon

Tourer cechuje się klasycznym nadwoziem z pięcioma miejscami i bagażnikiem z dużą powierzchnią, są również dostępne auta z większą ilością miejsc siedzących. Taki pojazd nadaje się idealnie do przewozu osób przykładowo za granicę, dzięki dużemu bagażnikowi pomieści wszystkie bagaże pasażerów i zapewni im komfortową podróż. Autem dostawczym o tego typu nadwoziu jest nowy Mercedes Sprinter Tourer.

Furgon typ nadwozia samochodu, przeznaczonego głównie do przewożenia towarów. Cechuje się brakiem siedzeń tylnych oraz często występuje w nim ściana lub krata oddzielająca kierowcę od ładunku. Jako auta dostawcze posiadają sztywny dach i ściany, odchylane drzwi przednie oraz boczne najczęściej przesuwane, takie pojazdy można zobaczyć, że są wykorzystywane przez firmy kurierskie i z pewnością są idealne do tego typu pracy.

Różnica między nadwoziem tourer a furgon

Tourer i furgon to typy nadwozi dostawczych, jednak posiadają dość znaczące różnice. Wybierając nadwozie tourer, trzeba się liczyć, że w większości przypadków takie auto nie będzie dobre do przewożenia towarów, a auto z nadwoziem furgon przez to, że nie ma siedzeń, nie będzie nadawało się do przewozu osób.

Samochody dostawcze Mercedesa

Mercedes Sprinter Tourer oferuje szeroki wybór w wyposażeniu opcjonalnym, ma możliwość montażu dodatkowych schowków, które będą mieć wejście na USB, dzięki takiej opcji pasażer może skorzystać z naładowania smartfona. W tym modelu Mercedesa można znaleźć również klimatyzację dachową, której głównym zadaniem jest zwiększenie komfortu jazdy pasażerom siedzących na tylnych siedzeniach. Mercedes Sprinter Tourer został zaprojektowany tak, aby zapewnić bezpieczeństwo osobom znajdującym się w aucie, dlatego przy jego produkcji postawiono największy nacisk na stabilność podczas jazdy. Mercedes oferuje dodatkowe funkcje bezpieczeństwa, przykładem mogą być trzy systemy kamer ułatwiających parkowanie i cofanie.

Mercedes Sprinter Furgon oferuje różne udogodnienia usprawniające przewożenie towaru, ma do wyboru trzy wersje wysokościowe dachu i cztery wersje długości samochodu. W nowym modelu zastosowano napęd na przednią oś, obniżyło to krawędź załadunkową, a zwiększyło miejsce. Dodatkowo samochód dostawczy Mercedes został wyposażony tak, aby zająć, jak najlepiej jego ładowność, przedmioty da się kłaść na nadkolach oraz na modułowych półkach, w opcjach wyposażenia znajduje się również bagażnik dachowy.

Do nowych pojazdów marki Mercedes o typie nadwozia Furgon/Tourer należą:

Mercedes Sprinter Furgon/Tourer

Mercedes Citan Furgon/Tourer

Mercedes Vito Furgon/Tourer

W ofercie Mercedesa znajdują się także dostawcze samochody elektryczne – https://www.autofrelik.pl/elektryczne-samochody-dostawcze-czy-elektryczny-dostawczak-ma-sens/.